Poczucie osłabienia, łamanie w kościach, niechęć do ruchu to dolegliwości, które towarzyszą przeziębieniu lub grypie. Niemniej, jest to także objaw problemów z krążeniem.
Węższe lub zatkane tętnice gorzej rozprowadzają krew, w efekcie czego nasze tkanki i mięśnie nie mają możliwości w pełni funkcjonować. Objawia się to właśnie ogólną ospałością, dlatego też warto stale monitorować swoją kondycję.
Zwężone tętnice, a tym samym wolniejszy przepływ krwi, to duże zagrożenie dla serca. W takiej sytuacji serce pracuje dużo intensywniej, przez co staje się słabsze. Tym samym nie mamy siły funkcjonować. Jeśli mimo odpoczynku, permanentnie mamy problem z ruchem, warto zgłosić się do lekarza.
Mniejszy dopływ krwi, a tym samym trudna praca serca, oznacza też problem dla pozostałych układów, w tym m.in. oddechowego.
Płuca, nie uzyskując odpowiedniej dawki tlenu z krwi, będą sygnalizować to sygnałami w postaci trudności z oddychaniem. Niemożność złapania powietrza jest absolutnie alarmująca i wymaga pilnej reakcji lekarza.
Zbliżający się zawał będzie objawiać się także uciskiem w klatce piersiowej. Im bliżej ataku, tym ból będzie narastał. Jest on konsekwencją słabej pracy serca i płuc.
Jeśli serce pracuje gorzej, a krew nie dociera prawidłowo do wszystkich narządów ciała, możemy spotkać się także zawrotami głowy oraz zaburzeniem koordynacji ruchowej. Kiedy tylko zaczną doskwierać Ci takie problemy, pilnie udaj się do lekarza.
Typowe sygnały grypy lub przeziębienia, które atakują nagle, mogą być dla nas istotnym sygnałem o problemach zdrowotnych. Nie lekceważ ich, badaj się regularnie i kontroluj swoje ciało. Dla pewności umów się na wizytę lekarską.
Comments are closed.